Характеристика асортименту гумового взуття.
Характеристика асортименту гумового взуття.
Асортимент гумового взуття менш різноманітний і класифікується за цільовим призначенням, характером використання, видами і різновидами (особливостями конструкції), статево-віковим призначенням, розмірами, методами виготовлення, матеріалом верху, фасоном і моделлю, висотою каблука.
Гумове взуття за цільовим призначенням поділяють на побутову, спортивну та виробничо-технічну (робоча). В залежності від сезону носіння розрізняють взуття весняно-осіннього призначення, літня і зимова.
Асортимент взуття весняно-осіннього призначення включає калоші, чобітки, ботики і т. д. До літнього взуття відносяться туфлі та черевики, до зимового - чобітки, ботики (переважно з текстильним верхом з вовняних і напіввовняних тканин, штучного хутра з утепленими підкладками і устілками).
Бытоваята взуття. За видами і різновидами розрізняють калоші, чоботи, чобітки, черевики і туфлі.
Калоші. Звичайні, призначені для надягання на шкіряну і валяне взуття; високі, що закривають всю тильну частину стопи і кісточки, для надягання безпосередньо на ногу; напів-високі, доходять до кісточки і закривають значну частину тильного боку стопи, для надягання на панчохи, шкарпетки, а також на валяне взуття або унті, їх виготовляють із застосуванням трикотажного полотна з начосом або без нього, а також вовняної байки.
Калоші випускають чорного кольору, лаковані (за винятком клейових без підшивки для валяного взуття) для всіх статево-вікових груп населення.
Чоботи - взуття, що надягається безпосередньо на ногу, а рибальські закривають стегно і мають надставку до халяв. Випускаються чорного кольору, з накладними формованими підборами, виготовленими методами формування або окислення. Для підкладки чобіт використовують бумазею-корд, саржу, трикотажну бавовняну трубку ластикового переплетення і т. д. Випускають чоловічі і жіночі чоботи.
Чоботи надягають безпосередньо на ногу. Виготовляються цільно-гумовими, з полівінілхлориду або з текстильним верхом на підкладці з трикотажного полотна з начосом, шерстяної байки або штучного хутра з вкладний утеплювальній устілкою. Вони бувають лаковані або без лакованої плівки, з різними прикрасами - бордюрами, тисненням, аплікаціями та з халявами різної висоти. Текстильні чобітки виготовляють без застібки і з застібкою - „блискавкою", зі шнурками.
Для поліпшення гігієнічних властивостей чобітки з ПВХ - пластизолю комплектуються утепленими вкладними панчохами з тришарового матеріалу (штучне хутро, дубльоване поропластом і трикотажним капроновим полотном) і матеріалами з капронової тканини, затягуються шнурками.
Взуття з ПВХ має високі експлуатаційні та гігієнічні властивості, пройшла випробування в умовах інтенсивних механічних і фізичних навантажень у різних кліматичних умовах.
Призначена для використання на садових ділянках, в сільському господарстві, при роботах в умовах підвищеної вологості, в холодну пору року.
Взуття різнобічного застосування - для захисту від води, загальновиробничих забруднень та слабких розчинів агресивних середовищ. Стійке до розчинів кислот і лугів, концентрацією не більше 20%, має стійкість до масел і жирів органічного і неорганічного походження.
Взуття призначене для рибалок і мисливців, захищає від вологи, може експлуатуватися в різних умовах - виготовляється із застосуванням еластичного, морозостійкого ПВХ. Калоші на валянки, призначені для захисту валяного взуття від води і загальновиробничих забруднень.
Туфлі випускають з верхом з бавовняних тканин і цільно - гумові, з жорсткими або напівжорсткими задниками, на підошві з пористої, непористої або шкіряно - подібної гуми. Цільно-гумові туфлі по конструкції подібні калош і виготовляються з лакованої гуми на підкладці з бавовняного трикотажного полотна з начосом. Туфлі мають низькі і середні накладні формовані підбори, прикраси у вигляді бордюрів, шнурівки.
Гумово-текстильні туфлі виготовляють з дубльованих текстильних матеріалів різного покрою, окантовкою з текстильних деталей, на рифлених гумових підошвах з підборами. Для верху використовують бавовняну замшу, вельветон, підлозі оксамит т. д.
За статево-віковим призначенням гумове взуття ділять на чоловічу, жіночу, підліткову, шкільну для дівчаток і хлопчиків, дівоча, дитяча і для немовлят. Для позначення розмірів гумового взуття прийнято метричну систему нумерації, згідно якої розмір взуття визначає довжину стопи в міліметрах.
За методом виготовлення розрізняють гумове взуття штамповане, що формується, литий під тиском, рідкого формування.
За матеріалом верху взуття з полівінілхлориду, а також з текстильним верхом.
Фасон гумового взуття визначається формою його носка, а також формою і висотою каблука.
В залежності від форми носка розрізняють взуття з вузьким, широким, тупим, круглим і напівкруглим носком. Модель гумового взуття визначається конструкцією верху, наявністю прикрас, видом застібки. Основними видами прикрас тиснення, бордюри, отвороти, декоративні клапани, аплікації, а також кільця, пряжки і т. д. Крім того, для прикраси використовують декоративну і функціональну фурнітуру: пряжки - затискачі, пряжки-засувки, петлі для шнурків, пряжки з кріпленням на кнопки, застібки -„блискавка".
По висоті каблука розрізняють взуття з потовщенням в п'ятковій частині (набійкою), низькими, середніми, високими підборами. Висота низьких каблуків - 25 мм, середніх - 25 - 40, високих - більше 45 мм. На високому каблуці виготовляється тільки жіноче взуття, дівоче - на середньому.
Спортивне взуття призначене для занять фізкультурою і спортом, а також активного відпочинку. Його виготовляють з верхом із тканин, переважно з дубльованої двошарової кирзи, а також із джинсової тканини з гумовими обсоюзками, окантовкою деталей верху, на бочках із шнурівкою або гумкою на підйомі. Суцільно штам - повними випускають тільки туфлі купальні. Виготовляють таке взуття клейовим або формованим методами.
Для усунення ковзання гумових підошов застосовують металеві і гумові шини різної конфігурації, знімні металеві пластинки (у взутті для альпіністів), волокнисті наповнювачі.
Вимоги до якості та перевірка якості і дефекти гумового і полімерного взуття.
Гумовій взуття приймають партіями. Партія - добове виготовлення виробів, що супроводжуються одним документом про якість. Для проведення фізико-механічних випробувань відбирають 0,05 % від партії, але не менше двох пар; для молодіжного, дитячого і шкільного взуття - 0,1 %, але не менше чотирьох пар.
Взуття вважається якісним, якщо воно за всіма показниками відповідає вимогам документації. У разі незадовільного результату за будь-якими показниками проводять повторне випробування. Якщо взуття хоча б за одним показником не відповідає нормам стандарту, воно визнається неякісним.
У торговельних організаціях шляхом зовнішнього огляду проводять вибіркову перевірку сортності. Суцільну перевірку здійснюють при розходженні фактичної сортності за даними заводу-виробника.
Взуття повинна виготовлятися за технічним регламентом, конструкційної карті і зразками-еталонами, затвердженими в установленому порядку.
Матеріали, що застосовуються для дитячого і мало дитячого взуття повинні бути узгоджені з Міністерством охорони здоров'я.
Цільно-гумова і суцільно полімерне взуття, а також деталі з цих матеріалів і місця їх з'єднання в комбінованій взуття повинна бути водонепроникними.
Лакова плівка лакової взуття повинна бути сухою, блискучою, свіжою, не давати тріщин при розтягуванні гуми або пластизолю на 20%.
Взуття повинне бути ліворуч. Всі однойменні деталі повинні бути однаковими за формою, розміром і розташуванням.
У гумового і полімерного взуття недопустимі дефекти, які впливають на експлуатаційні властивості взуття.
Гумове взуття приймають партіями. Партія - добове виготовлення виробів, що супроводжуються одним документом про якість. Для проведення випробувань відбирають 0,05% від партії, але не менше двох пар.
Взуття вважається якісним, якщо вона за всіма показниками відповідає вимогам документації. У разі незадовільного результату забудь-якими показниками проводять повторне випробування на подвійній кількості зразків. Якщо взуття хоча б за одним показником не відповідає нормам стандарту, воно визнається неякісним.
Гумове взуття, за винятком формових чобіт, туфель, а також спортивного взуття, яке на сорти не підрозділяють, випускають двох сортів. При встановленні сорту враховують характер дефекту, його розмір і розміщення. Загальна кількість дефектів повинно бути не більше трьох на кожному виробі.
В гумовому взутті не допускаються непарність, тобто невідповідність жодній іншій півпари за розміром, формою, кольором, товщиною деталей; липкість лакової плівки, виступання сірки, механічні пошкодження, відхилення деталей верху, розбіжність підкладки з кольоровою устілкою, запресовані складки на підкладці і т. д.
Гумове взуття, що не відповідає вимогам 2-го сорту, а формовані туфлі, чоботи, спортивне взуття - вимогам стандарту, переводяться в шлюб.
При виявленні прихованих дефектів під час транспортування або зберігання встановлено гарантійний строк обміну неякісного взуття: для клеєних калош - 12 міс. Гарантійний термін носіння при дотриманні правил догляду та експлуатації - 3 міс. з моменту їх продажу; для формованих чобіт гарантійний термін складає 12 міс.; аналогічні терміни зберігання взуття з текстильним верхом при гарантійні терміни носіння 2,5 міс. з дня їх продажу.
Зберігання. Гумове та полімерне взуття слід при температурі від 0 до +25*С на відстані не менше 1м від тепло випромінюючих приладів. Взуття повинно бути захищене від дії прямих променів, не піддаватися впливу бензину та інших речовин, що шкідливо впливають на гуму і полімери.
Виробник гарантує відповідність взуття вимогам нормативного документа при дотриманні правил транспортування, зберігання і експлуатації. Гарантійні терміни зберігання гумового і полімерного взуття - 12 місяців від дня виготовлення.
- Угги - удобство и комфорт.Действительно, это чудесные сапожки, в которых можно ощущать себя комфортно, как летом, так и зимой.Угги - удобство и комфорт.